Skutki wczesnego, nagłego odsadzenia na przeżycie dzieci bez HIV w Zambii czesc 4

Niemowlęta w badaniu, w tym te, których matki zmarły i te, których matki nie przestrzegały protokołu żywienia, były przestrzegane w tym harmonogramie wizyt domowych i kliniki przez 24 miesiące. Zespoły wizyt domowych śledziły uczestników, którzy nie wrócili na spotkania. Informacje o zgonach dzieci poszukiwano w szpitalach i klinikach oraz w wywiadach z opiekunami i personelem medycznym. Dokonano przeglądu okoliczności wszystkich zgonów w celu zidentyfikowania przyczyn zgonu. Opieka kliniczna i leczenie
Rutynowa opieka przedporodowa obejmowała badanie przesiewowe pod kątem kiły za pomocą szybkich testów na obecność odczynników w osoczu oraz leczenie kobiet, które uzyskały pozytywny wynik testu, a ich partnerzy – penicylinę; prenatalne multiwitaminy, w tym żelazo; i profilaktyka malarii. Terapia antyretrowirusowa stała się dostępna w sektorze publicznym dopiero po maju 2004 r.26 Kobiety objęte badaniem, które kwalifikowały się do leczenia zgodnie z wytycznymi Zambii i które wyraziły zgodę, rozpoczęły stosowanie schematów pierwszego rzutu. Cotrimoksazol podawano wszystkim niemowlętom (zakażonym i niezakażonym) w wieku od 6 tygodni do 12 miesięcy, a po listopadzie 2003 r. Kobietom z liczbą komórek CD4 mniejszą niż 200 na milimetr sześcienny.27 Wzrost dzieci monitorowano co miesiąc, aw obu przypadkach grupy badawcze, dzieci z brakiem zdolności do rozwoju otrzymywały suplementy diety.
Badania laboratoryjne
Krew pobraną matek podczas rekrutacji badano pod kątem liczby komórek CD4 i CD8 (FACSCount, BD Biosciences), hemoglobiny (system HemoCue, HemoCue) i miana wirusa (test monitorujący Amplicor HIV-1, v1.5, Roche). Próbki małych pępków zostały przetestowane w partiach pod kątem DNA HIV-1 za pomocą reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) .28 Wszystkie pozytywne wyniki zostały potwierdzone w dwóch lub więcej próbkach, jeśli są dostępne; jeżeli dostępna była tylko jedna próbka, została ona ponownie przetestowana w celu potwierdzenia. Aby wykluczyć fałszywie ujemne wyniki testu z powodu nieodpowiedniej próbki, przeprowadzono amplifikację genu beta-globiny. Usługi diagnostyczne dla dzieci nie były dostępne w Zambii w czasie badania, więc próbki były testowane w Stanach Zjednoczonych. Kiedy wyniki stały się dostępne, kobiety otrzymały możliwość poznania statusu infekcji swojego dziecka i zostały powiadomione o wyborze karmienia.
Analiza statystyczna
Badanie zostało przeprowadzone w celu wykrycia zmniejszenia o 50% lub więcej w łącznym wyniku zakażenia HIV lub śmierci wśród osób, które przeszły randomizację.23 Wszystkie pary matka-dziecko losowo przydzielone do grup badawczych (z pierworodnym niemowlęciem wybranym w badaniu przypadek porodów mnogich) włączono do analizy zamiaru leczenia. Kategorie jakościowe zostały porównane między grupami za pomocą testów chi-kwadrat, normalnie rozproszonych zmiennych ciągłych z użyciem testów t oraz nienormalnych zmiennych ciągłych za pomocą testów Wilcoxona. Śmiertelność dzieci, czas przeżycia wolnego od HIV, transmisję HIV i czas karmienia piersią traktowano jako zmienne czasowe do zdarzenia i analizowano za pomocą metod Kaplan-Meier i testów log-rank. Wyniki tych analiz są wyrażone jako prawdopodobieństwa Kaplan-Meier punktów końcowych przez określony czas na 100 uczestników badania. W przypadku transmisji HIV, punkt środkowy między ostatnim negatywnym a pierwszym dodatnim testem PCR został przypisany jako czas zdarzenia
[hasła pokrewne: asumin skład, ceftriakson, stenty powikłania ]

Powiązane tematy z artykułem: asumin skład ceftriakson stenty powikłania