Skutki wczesnego, nagłego odsadzenia na przeżycie dzieci bez HIV w Zambii ad 7

Tylko 6 kobiet rozpoczęło terapię przeciwretrowirusową przed porodem (2 w grupie interwencyjnej i 4 w grupie kontrolnej), a 107 kobiet rozpoczęło leczenie przed upływem 24 miesięcy (55 w grupie interwencyjnej i 52 w grupie kontrolnej), mediana 16 miesięcy po porodzie. dostarczanie (zakres międzykwartylny, 10 do 19) w grupie interwencyjnej i 17 miesięcy (zakres międzykwartylny, 11 do 21) w grupie kontrolnej. Jeśli czas obserwacji matki i niemowlęcia był cenzurowany po rozpoczęciu leczenia, nadal nie było znaczącej różnicy między grupami pod względem wskaźnika przeżycia wolnego od HIV (84,5% w grupie interwencyjnej i 80,9% w grupie kontrolnej, P = 0,20; ). Śmiertelność wśród dzieci zarażonych wirusem HIV
Zbadaliśmy wpływ losowego przypisania na grupę badawczą na 152 dzieciach z potwierdzonym zakażeniem HIV przed ukończeniem 4. miesiąca życia. Rokowanie było słabe w obu grupach, ze skumulowaną śmiertelnością o 24 miesiące 77,1% w grupie interwencyjnej (mediana przeżycia, 8 miesięcy) i 61,1% w grupie kontrolnej (mediana przeżywalności, 17 miesięcy) (P = 0,02) (tabela 2). Nie było istotnej różnicy w śmiertelności między grupami do 4 miesiąca życia, ale wśród dzieci, które żyły w wieku 4 miesięcy, śmiertelność w ciągu 24 miesięcy wynosiła 73,6% w grupie interwencyjnej i 54,8% w grupie kontrolnej (p = 0,007) (Figura 3B).
Dyskusja
Nie stwierdzono istotnych korzyści w zakresie przeżycia wolnego od HIV do 24 miesięcy wśród niemowląt matek zakażonych wirusem HIV, których zachęcono do przerwania karmienia piersią gwałtownie po 4 miesiącach w porównaniu z niemowlętami matek, które zachęcono do odsadzenia niemowląt zgodnie z standardową praktyką i która kontynuowała karmienie piersią przez medianę 16 miesięcy. Wczesne zaprzestanie karmienia piersią wiąże się z dużymi kosztami programowymi, w tym zaopatrzeniem w substytuty mleka z piersi i wiąże się z ryzykiem, które trudno jest określić ilościowo, w tym ujawnieniem statusu wirusa HIV, stygmatyzacją, zwiększoną płodnością i możliwym działaniem rozrostowym w niezakażonej populacji. Koszty wczesnego i wczesnego zakończenia karmienia piersią mogą być uzasadnione, jeśli można osiągnąć korzyści netto w zakresie zdrowia dzieci, ale radykalne zmiany w zwyczajnych praktykach w zakresie karmienia piersią nie powinny być wspierane w przypadku braku wykazanych korzyści dla przeżycia bez HIV .
Wczesne zaprzestanie karmienia piersią nie było powszechnie akceptowane w badanej populacji. Pomimo wyrażenia zgody na tę praktykę przy przyjęciu do szpitala, otrzymaniu intensywnego poradnictwa oraz zapewnieniu im formuły i uzupełniającej żywności, tylko około 70% kobiet w grupie interwencyjnej wcześnie odstawiło niemowlęta od noworodków. To odkrycie nie jest zaskakujące, ponieważ długotrwałe karmienie piersią jest normą w Zambii. Ograniczeniem naszego badania jest niepełna zgodność z wczesnym odsadzeniem, jak również zakończenie karmienia piersią wcześniej niż oczekiwano w grupie kontrolnej (jedna trzecia kobiet zaprzestaje karmienia piersią przed upływem roku). Obserwacje te podkreślają trudność w promowaniu praktyki wczesnego przerywania karmienia piersią i komplikują interpretację wyników. Niepowodzenie kobiet w grupie interwencyjnej, która zaprzestała karmienia piersią, mogło zminimalizować różnice w przenoszeniu HIV pomiędzy dwiema grupami i mogło spowodować, że korzyści w zakresie zapobiegania HIV były zbyt małe, aby zrównoważyć zwiększoną śmiertelność z powodu wczesnego odsadzenia.
Różnica między dwiema grupami pod względem szybkości transmisji HIV była mniejsza niż oczekiwano, 6-8 pomimo różnych praktyk żywieniowych
[podobne: psychoterapia warszawa, psycholog poznań, psycholog lublin ]

Powiązane tematy z artykułem: psycholog lublin psycholog poznań psychoterapia warszawa