Skutki wczesnego, nagłego odsadzenia na przeżycie dzieci bez HIV w Zambii ad 6

W tej podgrupie cechy prerandomizacji, które mogły być związane z przeżyciem wolnym od HIV, były zrównoważone pomiędzy badanymi grupami (dane nie przedstawione), ale kobiety w tej podgrupie miały mniej zaawansowaną chorobę HIV niż kobiety w ogólnej populacji badania, ponieważ kobiety z w bardziej zaawansowanej chorobie HIV częściej występowały niemowlęta, które zostały zakażone przez 4 miesiące, a zatem nie zostały włączone do tej podgrupy. Całkowite proporcje osób, które zostały wykluczone, były podobne w obu grupach, ale istniały różnice w przyczynach wyłączeń (rysunek 1). Odsetek dzieci, które zostały wykluczone z powodu przeniesienia wirusa HIV, które miały miejsce przed ukończeniem 4. miesiąca życia (nabyta transmisja wewnątrzmaciczna lub wewnątrzpochwowa za pośrednictwem karmienia piersią, zanim interwencja mogła wejść w życie) była podobna w grupie interwencyjnej (wskaźnik transmisji, 15,6%; 71 dzieci) i grupy kontrolnej (wskaźnik transmisji, 17,6%, 81 dzieci), ale więcej dzieci w grupie kontrolnej niż w grupie interwencyjnej zostało wykluczonych z powodu HIV wykrytego w ciągu pierwszych 3 dni życia (wskaźnik nabytej transmisji wewnątrzmacicznej, 7,3% wobec 4,4%, P = 0,05). Więcej dzieci w grupie interwencyjnej niż w grupie kontrolnej zostało wykluczonych, ponieważ ich matki przestały karmić piersią przed upływem 4 miesięcy (8,4% vs. 4,0%, P = 0,01). Ryc. 3. Ryc. 3. Skumulowane prawdopodobieństwo przeżycia wolnego od wirusa HIV wśród niezakażonych dzieci i przeżywalności wśród zakażonych dzieci, według badania. Panel A pokazuje czas przeżycia wolnego od HIV od 4 do 24 miesięcy u dzieci, które nie były zakażone i nadal karmią piersią w wieku 4 miesięcy (328 dzieci przydzielonych do grupy interwencyjnej i 333 osób przypisanych do grupy kontrolnej). Panel B pokazuje przeżycie do 24 miesięcy u dzieci, które doznały zakażenia wirusem HIV w wieku 4 miesięcy (71 dzieci przydzielonych do grupy interwencyjnej i 81 osób przypisanych do grupy kontrolnej).
Wśród niezakażonych dzieci, które nadal karmiono piersią w 4 miesiące, nie było istotnej różnicy między grupami, które przeżyły bez HIV w 24 miesiącu: 83,9% dzieci w grupie interwencyjnej przeżyło 24 miesiące bez zakażenia wirusem HIV. z 80,7% w grupie kontrolnej (P = 0,27) (rysunek 3A). Od 4 do 24 miesięcy częstość poporodowej transmisji HIV nie różniła się istotnie (6,2% w grupie interwencyjnej i 8,8% w grupie kontrolnej, P = 0,19), a śmiertelność wśród dzieci niezakażonych była podobna w obu grupach (10,7% w grupa interwencyjna i 11,7% w grupie kontrolnej, P = 0,71). Przyczyną zgonu u niezainfekowanych dzieci były głównie choroby biegunkowe, które stanowiły 59% zgonów w grupie interwencyjnej i 62% zgonów w grupie kontrolnej, oraz infekcji dróg oddechowych, które stanowiły 44% i 50% zgonów w odpowiednio dwie grupy (więcej niż jedna przyczyna zgonu). Dziewiętnaście procent dzieci w grupie interwencyjnej i 15% osób w grupie kontrolnej zmarło z innych przyczyn (w tym malarii, niedożywienia, odry, urazu i nieznanych przyczyn). Nie było istotnej różnicy w przeżyciu wolnym od HIV między grupami, gdy były one stratyfikowane zgodnie z miejscem klinicznym lub dowodem interakcji między cechami wyjściowymi a grupą interwencyjną.
Skutki terapii antyretrowirusowej
Wprowadzenie terapii antyretrowirusowej pod koniec badania nie wyjaśniało braku istotnych różnic między grupami
[podobne: terapia cranio-sacralna, kotwy do drzwi, hologramy els ]

Powiązane tematy z artykułem: hologramy els kotwy do drzwi terapia cranio-sacralna