Rozszerzona profilaktyka przeciwretrowirusowa w celu zmniejszenia przenoszenia wirusa HIV-1 z mleka matki cd

Jednak te dzieci nadal były obserwowane przez cały czas trwania badania. Kontynuacja badania i procedury
Wizyty badawcze przeprowadzono w 1, 3, 6, 9 i 14 tygodniu oraz w 6, 9, 12, 15, 18 i 24 miesiącu życia niemowlęcia. Próbki krwi dla niemowląt pobierano za pomocą nakłucia piętowego lub żylnego do testów na HIV-1 i przechowywania plamek z suchym krwią podczas każdej wizyty z wyjątkiem tygodnia 3. Próbki do pełnej morfologii krwi i testowania poziomów aminotransferazy alaninowej pobierano przy każdej wizycie przez 6 miesięcy. ; osocze pobrano po urodzeniu, w 6 i 14 tygodniu oraz po 6, 12 i 18 lub 24 miesiącach.
Wszystkie kobiety uczestniczące w badaniu i którekolwiek z ich niemowląt, u których wykryto zakażenie HIV-1, skierowano na leczenie przeciwretrowirusowe w klinikach w ośrodku zdrowia, ale dostępność leczenia przeciwretrowirusowego w Malawi była ograniczona, a dostępność leku wzrosła dopiero późno. badanie. Tylko niewielki odsetek kobiet (2,6% w grupie kontrolnej, 2,8% w rozszerzonej grupie newirapiny i 3,2% w grupie z rozszerzoną podwójną profilaktyką) otrzymał leczenie przeciwretrowirusowe przed 14 tygodniem po porodzie (p = 0,77 dla wszystkich porównań) . Częstość stosowania leków przeciwretrowirusowych u matek była nieco wyższa po 14-tygodniowym okresie badania (11,8% w grupie kontrolnej, 12,2% w grupie z rozszerzoną nevirapiną i 11,4% w grupie z rozszerzoną podwójną profilaktyką) (P = 0,87 dla wszystkie porównania). Wszystkie niemowlęta, które były narażone na zakażenie wirusem HIV-1 lub otrzymały infekcję, otrzymywały profilaktykę trimetoprimem-sulfametoksazolem, aby zapobiec zapaleniu płuc wywołanemu przez pneumocystis. Dalsze szczegóły dotyczące monitorowania i randomizacji pacjentów oraz gromadzenia danych są dostępne w Dodatku Dodatkowym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie www.nejm.org.
Studiuj punkty końcowe
Pierwszorzędowym punktem końcowym badania była częstość zakażenia HIV-1 w wieku 9 miesięcy wśród żywych urodzonych niemowląt, które były ujemne pod względem zakażenia HIV-1 w teście łańcuchowej reakcji polimerazy DNA (PCR) po urodzeniu (tj. pierwsze 48 godzin). Niemowlęta oceniano pod kątem obecności zakażenia HIV-1 w 6, 9 i 14 tygodniu oraz po 6, 12, 18 i 24 miesiącach. Dodatkowymi pierwszymi punktami końcowymi były przeżycie wolne od zakażenia HIV-1 podczas obserwacji i bezpieczeństwo eksperymentalnych schematów.
Obecność lub brak zakażenia HIV-1 określono za pomocą PCR Roche Amplicor 1.5 DNA (Roche Molecular Systems). Pozytywne próbki zostały potwierdzone przez testowanie drugiej próbki otrzymanej jak najszybciej po początkowym pozytywnym teście. Próbki o rozbieżnych wynikach testów w miejscowym laboratorium zostały ponownie przetestowane w laboratorium referencyjnym na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill. Ostateczny status zakażenia został określony przez trzech badaczy, którzy nie byli świadomi zadań grupy badanej u niemowląt. W przypadku niemowląt, u których status zakażenia nie został rozwiązany przez powtórne testowanie w laboratorium referencyjnym (np. Ponieważ żadna próbka nie była dostępna do powtórnego testowania), osoby z pozytywnym wynikiem testu, po którym następowało wiele negatywnych testów (na PCR DNA lub na przeciwciele przeciw HIV) testy immunoenzymatyczne) zostały uznane za niezakażone. Wszystkie pozostałe niemowlęta, których status HIV-1 nadal nie mógł zostać rozwiązany (np. Z powodu zakończenia badania z powodu przeniesienia lub usunięcia z badania przez rodzica) zostały wyłączone z analizy, w tym 14 niemowląt w grupie kontrolnej, 5 w rozszerzona grupa newirapiny i 15 w rozszerzonej podwójnej profilaktyce.
Diagnozę zakażenia HIV-1 oparto na pozytywnym teście DNA HIV-1 podczas każdej wizyty lub dodatnim oznaczeniu immunoenzymatycznym (ELISA) i analizie Western blot w wieku 15 miesięcy lub później
[hasła pokrewne: Psycholog Wrocław, autyzm, psycholog dziecięcy Warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: autyzm psycholog dziecięcy Warszawa Psycholog Wrocław