Rodzinne hipercholesterolemiczne badania przesiewowe w opiece podstawowej ad

Statyny mogą zostać natychmiast zaoferowane rodzicom i dzieciom dotkniętym chorobą, gdy staną się nastolatkami, ponieważ okres adolescencji jest okresem, w którym w randomizowanym badaniu ujawniono dowody korzyści. Ponadto jest oczywiste, że dzieci potencjalnie skorzystają, jeśli przedwczesna śmierć zostanie zażegnana w jednym ich rodziców. Miarą wartości testu przesiewowego jest wskaźnik wykrywalności (czułość) dla danego odsetka wyników fałszywie dodatnich, ale oszacowanie współczynnika wykrywalności związanego z przesiewową hipercholesterolemią rodzinną nie jest proste. Rodzinną hipercholesterolemię można zdefiniować poprzez identyfikację rodzinnej mutacji hipercholesterolemicznej, 4,5 ale nie wszystkie mutacje są znane6. Ponadto, niektóre osoby z rodzinną mutacją hipercholesterolemii nie mają wysokiego poziomu cholesterolu.7-9 Te problemy mogą być rozwiązywane przez definiująca rodzinną hipercholesterolemię na podstawie wysokiego poziomu cholesterolu i rodzinnej mutacji hipercholesterolemicznej. Jednakże, gdy zaburzenie definiuje się na podstawie miar wykorzystywanych do jego badania, powstaje tautologia, która ma tendencję do zawyżania oceny skuteczności badań przesiewowych, ponieważ zaburzenie definiuje się następnie na podstawie wyników testu przesiewowego.
Na podstawie metaanalizy uprzednio oszacowaliśmy, że wartość całkowitego odcięcia cholesterolu wynosząca 1,53 wielokrotności mediany (mM), odpowiadająca 99,9 percentyla, identyfikuje 88% dzieci w wieku od do 9 lat, które miały rodzinne cechy. hipercholesterolemia.1 Ponieważ badania w tej metaanalizie wykorzystywały poziom cholesterolu, przynajmniej w części, do zdefiniowania rodzinnej hipercholesterolemii, wyniki miały opisane powyżej ograniczenia. Staraliśmy się przezwyciężyć te ograniczenia i ocenić wykonalność i skuteczność rodzinnego badania przesiewowego hipercholesterolemii u dzieci w dużym badaniu w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, analizując dane dotyczące zarówno poziomu cholesterolu jak i rodzinnej mutacji hipercholesterolemicznej.
Metody
Projekt badania i procedury
Od marca 2012 r. Do marca 2015 r., W 92 ogólnych przychodniach lekarskich w Wielkiej Brytanii, rodzice 13 097 dzieci w wieku około 13 miesięcy zostali zapytani, czy chcieliby, aby ich dzieci uczestniczyły w badaniach przesiewowych w kierunku rodzinnej hipercholesterolemii, które miałyby miejsce w czasie immunizacja dziecka (np. immunizacja typu B grypy typu hemophilus). W sumie 11,010 rodziców (84%) zgodziło się na udział swoich dzieci w badaniach przesiewowych. W czasie podawania szczepionki pobrano próbkę krwi włośniczkowej do pomiaru cholesterolu i do badania rodzinnych mutacji hipercholesterolemicznych. 11 Zadowalających próbek uzyskano od 10 118 dzieci; całkowita niepowodzenie testu o 8% wystąpiło z powodu powolnego pobierania krwi włośniczkowej, która spowodowała krzepnięcie lub niewystarczającą próbkę, ale wśród personelu, który pobrał co najmniej 200 próbek krwi, wskaźnik niepowodzenia testu wyniósł 4%. Całkowity poziom cholesterolu (zwany dalej poziomem cholesterolu), wysoki poziom cholesterolu lipoproteinowego i poziomy triglicerydów mierzono za pomocą analizatora punktowego Cholestech LDX (Alere). Miesięczne współczynniki zmienności obliczono dla próbek o niskim standardzie (mediana, 159 mg na decylitr [4.11 mmol na litr]) i próbek o wysokim standardzie (mediana, 240 mg na decylitr [6.21 mmol na litr]); mediana współczynników zmienności wynosiła odpowiednio 4,7% (od 10 do 90 percentyla, od 3,7 do 8,4) i 4,7% (od 10 do 90 percentyla, od 3,2 do 8,3)
[przypisy: implant zęba cena warszawa, endometrium z cechami wydzielania co to znaczy, kwasowa erozja szkliwa ]