Nieinwazyjna wentylacja w ostrym kardiogennym obrzęku płuc cd

Pacjenci zostali losowo przydzieleni do jednej z trzech terapii w stosunku 1: 1: przy użyciu 24-godzinnej usługi randomizacji telefonicznej. Sekwencja losowania została podzielona na straty według centrum, o zmiennej długości bloku. Interwencja próbna
CPAP i NIPPV były dostarczane przez maskę pełnotwarzową za pomocą respiratora Respironics Synchrony. Dodatkowy tlen dostarczano z szybkością do 15 litrów na minutę przy maksymalnym ułamku zainspirowanego tlenu 0,6 w celu utrzymania obwodowego nasycenia tlenem powyżej 92%. CPAP rozpoczęto na 5 cm wody i zwiększono do maksymalnie 15 cm wody. NIPPV rozpoczęto przy wdechowym dodatnim ciśnieniu w drogach oddechowych wynoszącym 8 cm wody i wydechowym dodatnim ciśnieniu w drogach oddechowych wynoszącym 4 cm wody i zwiększono je do maksymalnego ciśnienia wdechowego 20 cm wody i maksymalnego ciśnienia wydechowego 10 cm wody. Pacjenci przydzieleni do standardowej terapii medycznej otrzymywali suplementację tlenową, aby utrzymać nasycenie powyżej 92% poprzez maskę tlenową o zmiennym dostarczaniu ze zbiornikiem. Wszyscy pacjenci otrzymywali przydzielone leczenie przez co najmniej 2 godziny. Dalsze stosowanie CPAP, NIPPV lub intubacji (wentylacja inwazyjna) pozostawiono w gestii lekarza prowadzącego. Protokół badania pozwolił na wczesną intubację, jeśli pacjent nie uzyskał długotrwałej odpowiedzi z CPAP lub NIPPV.
Proces był koordynowany z Edynburga i wspierany przez regionalną sieć pielęgniarek i klinicystów. Aby zapewnić podstawową kompetencję w korzystaniu z nieinwazyjnych wentylatorów, szkolenia były prowadzone na wielu poziomach, w tym dla regionalnych pielęgniarek badawczych, liderów ośrodka i producenta respiratora.
Odpowiedź na terapię
Powtórne analizy gazów krwi tętniczej wykonywano godzinę po rekrutacji. Częstość tętna, częstość oddechów, nasycenie tlenem i nieinwazyjnie zmierzone ciśnienie krwi rejestrowano po godzinie i 2 godzinach. Pacjenci zgłaszali stopień duszności w skali wzrokowo-analogowej od 0 (brak duszności) do 10 (maksymalna duszność) przy rekrutacji i po godzinie.
Mierniki rezultatu
Pierwszorzędowym punktem końcowym dla porównania wentylacji nieinwazyjnej (NIPPV lub CPAP) i standardowej terapii tlenowej była śmierć w ciągu 7 dni po rozpoczęciu leczenia. Pierwszorzędowym punktem końcowym dla porównania NIPPV i CPAP było połączenie śmierci w ciągu 7 dni lub intubacji dotchawiczej w ciągu 7 dni. Drugorzędowymi punktami końcowymi a priori były: duszność, zmienne fizjologiczne, intubacja w ciągu 7 dni, długość pobytu w szpitalu, przyjęcie do krytycznej jednostki opieki i śmierć w ciągu 30 dni.
Zawał mięśnia sercowego został zdefiniowany zgodnie z kryteriami Światowej Organizacji Zdrowia z 1971 r. I kryteriami powszechnej definicji zawału mięśnia sercowego. 19 Dwóch kardiologów, którzy nie byli świadomi wykonywania zabiegów, zaklasyfikowało pacjentów jako osoby z ostrym zawałem serca, prawdopodobnym zawałem serca, możliwym zawałem mięśnia sercowego. zawał serca lub bez zawału mięśnia sercowego. Nowo zdiagnozowane przypadki zawału mięśnia sercowego zostały zdefiniowane jako przypadki określonego lub prawdopodobnego zawału mięśnia sercowego.
Analiza statystyczna
Komitet monitorujący dane i bezpieczeństwo zapewnił, że kryteria wcześniejszego zakończenia ze względu na skuteczność (zgodnie z wytycznymi Peto-Haybittle, z kryterium P <0,001) lub szkodę (P <0,05) leczenia nie zostały spełnione.
Mieć 80% szans na wykrycie absolutnej różnicy 6% w śmiertelności (9% vs
[patrz też: ginekologia estetyczna poznań, lysoformin, mydło dziegciowe zastosowanie ]

Powiązane tematy z artykułem: ginekologia estetyczna poznań lysoformin mydło dziegciowe zastosowanie